Saç Ekimi

HD HAİR CLINIC SAÇ EKİM CLİNİĞİ

Saç ekimi ve saç tedavisi yöntemleri ile ilgili hizmet ve tedavilerin yapılması amacıyla yıllardır faaliyet gösteren konusunda uzmanlaşmış ekiple bu güne kadar 10.000 den fazla saç ekim vakasını başarıyla gerçekleştirmiş, konusunda uzman bir kuruluştur.

 

DHİ KALEM SİSTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

DHİ İmplant Kalem Sistemi Nedir ve Fue Yönteminden Farkı

DHİ (Kalem) yöntemi daha gelişmiş başarılı, acısız  ve hızlı iyileşme sürecinin yaşandığı bir yöntemdir. Kalem yöntemi DHİ ile çok daha sık ekim mümkün olmaktadır. fue tekniğine nazaran DHİ tekniğinde kanal açma tekniği uygulanmaz. Fue tekniğinde yapılan lateral silit yöntemiyle yapılan kanal açma işleminde verilen yön ve doğallık DHİ sisteminde uzman ekip bunu kalem tekniği ile bir yandan kanal açıp aynı anda kök naklini gerçekleştirmiş oluyor.Bu işlem için implant kalemi kullanılır. Kişinin dönor bölgesinden alınan kökler implantın ucuna yerleştirilerek saçsız olan yere ekim işlemi yapılır. Aynı şekilde bu işlem saçları seyrelmiş kişide dar alanlara girilerek yapılır .

DHİ Sisteminin Avantajları

Bu tekniğin baslıca avantajı sağladığı yoğunluktur.Bu yoğunlukla kare başına 60 ile 80 greft ekilir.Böylelikle ekim suresi diğer tekniklere gore daha uzun sürmektedir .Bu sayı fue yönteminin iki katından daha fazladır.Bu sebeple İmplant kalem sisteminde 2500 kokun üstüne çıkılamaz. Çünkü kökler belli bir sıcaklık da ve steril bir ortamda bekletilerek sac kökleri canlılığını yitirmeden ekim işlemi sağlanması gerekir.

DHİ Sisteminde Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

DHİ implant kalem sisteminde kullanılan aletler kişiye özeldir. Kişinin kök kalitesi baz alınarak cerrahi aletler kullanılır.İmplant kalem ile yapılan ekimlerde uygun derinlik ve uygun açı çok kolay sağlanmaktadır. Kalemlerin ucu ince olduğundan ekim yapılacak bölgede daha önceden var olan saçlarınız zarar görmemektedir. Operasyon kanal açılmadan ğerçekleştiği için işlem sonrası iyileşme sureci oldukça kısa ve hızlıdır. Diğer tekniklere göre daha hızlı iyileşme süreci olduğundan 2 ile 3 gün içinde hiç bir iz kalmadan doku düzelir ve normal hayatınıza dönebilirsiniz

 

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

Saç Ekiminde Son Teknoloji Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir.

Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler

FUE yönteminde saçlar tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilir. Folikül çıkartma işleminden önce donör alandaki saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezik ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Mikro Motor ucu, saç kılını ortalayacak şekilde yaklaştırılır kılın çıkış açısına uygun olacak şekilde deriye batırılıp çekilir. Kıl, folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Bir mikro penset ile nazikçe çekilir ve foliküler ünite gevsek tabandan ayrılarak gelir. Operasyondaki greftlerin zarar görmesini minimalize eden bu otomatik sistem sayesinde operasyon süreleri kısalmış, zaman biriminde alınan greft sayısı da artmıştır. Foliküler üniteler bu şekilde toplandıktan sonra saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilirler. Her bir foliküler ünite ortalama 2 ile 3 folikül barındırır.

Ücretlendirme konusunda hastalarımıza gerçek graft sayılarını yapılan ön muayenelerde tam sayı olarak bildirmek süretiyle surpriz bütçelerle karşılaşmalarını önlüyor , gerçekte ihtiyaçları olan graftlerle doğal saçlarına kavuşturuyoruz Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha once saç ekimi yapılmış hastalarımızın ropörtajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz. HD HAİR Kliniğimizde ücretsiz saç muayenesi ve HD HAİR kliniğinin misafirperverliği için sizleri bekliyoruz.

Fue yönteminin özellikleri şunlardır

 • Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan yalnızca ilgili kök hücresi üzerinde bire bir çalışılmaktadır.
 • Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.
 • Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.
 • Bir seansta ortalama donör alanın durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak 4.000 ile 6.000 kadar greft alınabilir.
 • Her greftte 1 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır. 1 greft saç, ortalama 2 – 2,5 saç teli kabul edilir.
 • Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 50 – 60 saç kökü ekmek mümkündür.
 • Ayrıca operasyon sonrası günlerde az ağrı olması ve iyileşme süresinin kısa olması da bu yöntemin tercih nedenlerindendir.

Ekilen saçlar birinci ayın sonunda genelde dökülürler, saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.

 1. ayda saçlar göz dolduracak kadar gelişir. Fakat en güzel halini ekilen saçların adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1-1,5 yıl içerisinde alır. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar. Saç ekimi

Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç ekimi çok iyi sonuçlar verir.

Ömür boyu uzayan saçlar insanın görünümünü değiştirdiği gibi psikolojisine de çok olumlu etkilemektedir.

Saç Ekimi yetenek, görsellik ve tecrübe gerektirdiğinden özellikli bir bilimsel sanattır.

Sağlıklı bir şekilde uzayan, doğal saçlara kavuşan insanların kendine olan güveni de artmaktadır.

 

Fue Tekniği ile Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi, kaş ekimi, kirpik ekimi, sakal ekimi v.b. türdeki cerrahi işlemlerde fiyatlandırmalar, uygulama yapılacak alana göre değişkenlik gösterebilmektedir. Burada ki en önemli faktör ise, uygulamanın boyutu olarak göze çarpmaktadır. Bu nedenle ücret bilgilendirmesi yapabilmemiz için muhakkak kişiyi veya uygulama alanının fotoğraflarını görmemiz gerekmektedir. Uzmanlarımız yönlendirmiş olduğunuz fotoğrafları ya da yüz yüze görüşmelerde gerek operasyon detayları gerekse de ücretlendirme konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirmektedirler.

Saç Ekiminde Son Teknoloji Fue

Kaş ekimi işlemi kliniğimizde yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir.

1-2 saatlik bir işlem sonrası lokal anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılır. FUE tekniği ile mikrmotor yardımı ile alınan kökler tek tek ayrılarak kaş dökülmesi olan bölgeye ekilir. Kaş için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en çok tercih ettiğimiz bölge tabi ki ense kısmıdır. Koldaki ince tüylerden ya da koltuk altı ile genital bölgeden de alınabilir ancak bizim deneyimlerimiz en iyi sonuçların ense kısmından alınması olmuştur. Koldaki tüyler özellikle bayanlarda çok ince olabilmekte ve çok dayanıklı olamayabilmektedir. Aynı şekilde koltuk altı ve genital bölgedeki kıl köklerinin çıkış açısı çok farklılık gösterebilmektedir.

Eğer lokal bir alanda kaş dökülmesi mevcutsa işlem 30 dk gibi bir sürede başarı ile sonlandırılır ve sonuçlar çok yüz güldürücü olmaktadır. Bazı durumlarda hastalarımızın kaşlarını kalınlaştırmak istediklerinde ise şekil belirlenerek her bir kıl kökünün açısına göre ekim işlemi yapılır. Kaş ekimi sonrası alınan kıl köklerinin doğası gereği kaşlarda belli sürelerde uzamalar da olmaktadır. Bu nedenle hastalarımızın belirli aralıklarla kaşlarını kısaltmaları gerekebilmektedir. İhtiyaca göre 15 günde ya da ayda bir birkaç dakikalık bir işlemle kaş boyunu düzeltmek hastalarımızı çok rahatsız eden bir süreç değildir.

Genelde kaş şeklini belirlerken hastalarımızla aktif olarak görüşlerini almaktayız. Çoğu zaman ideal kaş şekli ve kalınlığı için geçici boyalarla hastalarımızın talebine göre bir şekil belirlenmekte ve ekim işlemi bu şekle göre gerçekleştirilmektedir. Eğer hastalarımızın belirli bir talebi yoksa biz ideal bir şekil belirlemekte ve bilgisayar ortamında dijital olarak hastalarımızın da onayını aldıktan sonra işlemimizi gerçekleştirmekteyiz.

 

PERKUTAN TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

 

Perkutan Tekniği Nedir ve Diğer Yöntemlerden Farkı

 

Perkütan tekniği genellikle açıklığı az olan kişilere ve saç aralarına uygulanmaktadır. Bu teknik ile yapılacak saç ekiminin diğer yöntemlerden farklılığı bu tekniğin genellikle saçları seyrelmiş, scar dokusu olan ve ön saçsız bölgelerde uygulanmasıdır.Çünkü perkutan tekniği kişinin kendi saçının bulunduğu köklere zarar vermeden var olan boşluklara kök naklinin daha sağlıklı yapılmasını sağlar. Bu işlemde kişinin donör bölgesinden alınan kökler saçsız bölgeye ince uçlu özel perkutan iğneleriyle delikler yani köklerin yerleşeceği kanallar açılır. Bu kanalların özelliği düz olmayıp aksine yuvarlak olmasıdır. Perkütan tekniğiyle cm2 de yaklaşık olarak 40-60 kök arası çalışabilir yani daha yüksek yoğunluk olarak çalışılabilir bu da daha sık nakil anlamına gelektedir.

Perkutan Tekniğinin Avantajları

Saç ekiminde doğallık demek saçsız alana yoğun sac ekilmesi ve bu ekilen saçların doğru açılara sahip olması demektir. Bunu elde etmek çok zor bir işlem olduğundan dolayı işlem 1 günde en fazla 2500-3000 kök nakledilebilmektedir.

Perkutan Ekiminde Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

Perkutan tekniğinde operasyon sonrası ekim alanında ince iğneler ile çalışıldığından dolayı ve yara olmamasından dolayı ekim yapılan alanın 2-3 gün sonunda iyileşmesine yardımcı olur ve en önemlisi iz (scar) kalmaz. Bu sebeple perkutan tekniği özellikle sakal ekimi, bıyık ekimi ve kaş ekiminde tercih edilmektedir

 

PRP TEKNİĞİ

P.R.P. TEDAVİSİ SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURMADA ve ZAYIFLAMIŞ SAÇ KÖKLERİNİN CANLANDIRILMASINDA UYGULANIYOR

Kendi kanınız sizi geçmişe götürmeye hazır. Son dönemde P.R.P. tedavisi ile ölmeye yüz tutan saç kökleriniz ve zayıflayan, tüy haline gelen saç telleriniz canlanacak ve saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır.

HD HAİR CLİNİC P.R.P. tedavisini başlatarak hastalarına bir yenilik daha sunuyor. Kendi kanınızın özel bir işlemden geçirilerek akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilen iksir saçsız veya seyrelmiş bölgeye enjekte ediliyor.

P.R.P. tedavisi ile zayıflayan saç köklerinin canlanması şöyle gerçekleştiriliyor : Önce hastanın venöz kanından 10 cc alınır (1 çay bardağının 1/10 ‘u kadar). Santrifüj edilen kan beyaz ve kırmızı kan olarak iki kısma ayrılır. Kırmızı kanda akyuvar, trombosit, pıhtılaşma faktörleri, PGF (Trombosit büyüme faktörü)’ler bulunur. Kırmızı kan özel bir işleme tabi tutulduktan sonra seyrelmiş bölgeye napaj yöntemiyle enjekte edilir. Bu uygulamanın temeli doku yenilenmesine dayanmaktadır. Toplam 30 dk süren bu işlemde herhangi bir acı, iz oluşmuyor. Uygulamayı yapan kişi anında normal hayatına geri dönebilir.

Ayda bir kez olmak üzere altı ay süreyle uygulama yapılıyor. Sonra her yıl bir defa uygulanması yeterlidir. Artık sizde yaşıtlarınızla aranızdaki farkı görmeye başlayacaksınız.

SAÇ EKİMİ

 • Saç ekimi operasyonu, saçları dökülmüş, seyrelmiş, yanmış, skar izi bulunan veya bir bölümde doğuştan saç kökü bulunmayan v.s. kişilerin, bu bölgelere yeniden saç çıkışı sağlamak amacıyla yapılan cerrahi müdahaledir.

 

 • Saç ekimi operasyonlarından öncelikle kişinin saç analizi yapılır. Bu işlem esnasından sorunlu olan bölge tespit edilir, kişinin ekim yapılacak olan alanı çizilir. Sonrasında ise yeni ekilen olan saç köklerinin alınacağı, testosteron hormonundan etkilenmeyen bölge (kişinin 2 kulağının arasındaki saç kökleri) belirlenir bu bölgeye donör alan ismi verilir. Buradan toplanan saç kökleri (fue yöntemi) öncelikle özel solüsyonlarda dizilir ve burada bir süre beklemesi sağlanılır. Sonrasında ise sorunlu olan bölgeye özel bir aletle ekilecek saç kökleri için, doğru açı, yön ve sıklıkta boş kanallar açılır. Son işlem olarak ise daha öncesi toplanılan saç kökleri, bu boş kanallara teker teker ekilir ve saç ekimi operasyon sürecimizin sonuna gelinir.

 

 • Saç ekimi operasyonları en başta bir hastanede, tam steril ameliyathanelerde, bir uzman doktor kontrolünde ve tamamen sağlıkçılar tarafından yürütülmesi gereken titiz bir operasyon türüdür.
 • Ekilen saç kökleri ortalama 1 ay içerisinde tamamen dökülür ve sonrasında tekrardan uzamaya başlaması ortalama 100. günden sonradır. Ancak bütün saç köklerinin uzamış olması ve yeni dokuya tam adapte olması ise yaklaşık 8-12 ay civarında bir süreyi almaktadır. Ancak bu süre zarfında ekilen saçlara çok dikkat edilmesi gerekmektedir, uzmanların söylediklerine harfiyen uyulmalı, yıkama işlemleri kusursuzca yapılmalı, sert darbelerden ise kesin suretle uzak durulmalıdır.
 • SAÇ EKİMİNDEN SONRA NE YAPMALIYIZ?
 • Saç ekimi süreci tamamlandıktan sonra en önemli süreç başlamaktadır. Bu süreçteki dikkat ve hassasiyet saçların çıkma sürecinden, verimliliğine kadar büyük önem taşımaktadır. Operasyondan bir sonraki gün ekilen alan ve donör alanın pansumanı yapılmaktadır. Öncelikle işlem günü yapılan sargı çıkartılır, her iki alanda temizlenir ve kan dolaşımı kontrolü yapıldıktan sonra hastamızı uğurlamaktayız. Bir sonraki gün ise kendisini tekrardan konuk ederek,ekilen alanın ve donör alanın yıkama işlemi yapılır. Kişiye saçlarını nasıl yıkaması gerektiği izah edildikten sonra sürecimizin bizimle alakalı kısmı tamamlanmış olur. Hastamız kendisine öğretildiği şekilde 15 gün saçlarını yıkadıktan sonra, 15. gün ekim alanındaki tüm kabuklar temizlenir ve yıkama sürecimiz tamamlanmış olur.
 • Sonrasında hastamız normal hayatına ve saçlarını önceki gibi istediği şekilde, dilediği şampuan yada sabunla yıkamaya devam edebilecektir. Ekilen saçlar 10. gün itibariyle dökülmeler yaşayacaktır ve bu dökülme evresi ortalama 1.5 ayada kadar uzayabilmektedir. Bunun nedeni ise işlem yapılırken açılan kanalların bulunduğu dokunun kendisini toparlaması esnasında dışarıda kalan kıl kısmının kırılmasıdır. Ancak kök ve doku deri altında kaldığı için bu kesinlikle bir problem yada tehlike oluşturmamaktadır,yani tamamen beklenen bir durumdur(Bu evrede ekilen saçların tamamı,bir kısmı yada hiçbiri dökülmeyebilir. Her 3’ü de problem değil,beklenen durumlardır). Sonrasında ise ortalama 100 gün dolduktan sonra ekilen saçların uzama evresi başlayacaktır. Ancak bu evre ekim saçlarından bir anda patlama beklemek doğru değildir. Çünkü saçların belli bir doku zinciri bulunmaktadır ve bu zinciri tamamlayabilen saçlar çıkmaya ve uzamaya başlayacaktır. Kimi saçlar bunu 3 ayda tamamlarken, kimisi 5 ay kimisi ise 1 sene sonrasında tamamlayabilmektedir. Ancak genel anlamda ekilen saçların tamamının çıkması ve uzaması ortalama 1 – 1.5 seneyi bulmaktadır. Ekilen saçlar doğru kanal tekniği, düzgün açılar ve dikkatli ekim işlemi yapılması durumunda tamamen doğal olacak ve ciddi bir sağlık problemi, darbe, kaza gibi olağandışı durumlar yaşanmaması durumunda dökülmeyeceklerdir.
 • SAÇ MEZOTERAPİSİ
 • Mezoterapi, kelime anlamı olarak direkt derinin orta tabakasına yapılan tedavi şeklidir. Amaç daha az miktarda aktif maddeyi tedavi edilecek bölgeye enjekte ederek etkili olmaktır. Bu yöntem, yüzde, saçlı deride ve vücutta kullanılmaktadır.
 • HD HAİR CLINIC, saç mezoterapisinde, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve eser elementleri içeren özel serumlar direkt olarak saç kökünün yer aldığı derinin orta tabakasına enjekte edilir.
 • Seans aralıklarının diğer rutin uygulamalara göre daha uzun olması
 • Mezoterapide Hangi Tip İlaçlar Kullanılır?
 • Mezoterapide kullanılan ilaçlar çok çeşitlidir. Bu ilaçlar FDA’nın (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayladığı, eczanelerde satılan, çoğu bitkisel ürünlerdir. Önemli olan yapılacak karışımda kullanılan ilaçların farmatolojik özelliklerini, birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir.
 • Sonuçları ne zaman görebilirim?
 • Seanslar başladıktan 5 ile 7 seans sonra olumlu değişiklikleri görebilirsiniz. İlk olumlu sonuçların görülmesi için 3 ay geçmesi gerekecektir.

 

SAÇ EKİMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Saç Ekiminden Beklenenler

 

Saç nakli yapılan hastaların %80’inin cerrahiden yaklaşık 3 hafta

kadar sonra ekilen saçlarının tamamı veya bir kısmı dökülür.

Unutulmamalıdır ki bu durum normaldir ve her zaman geçicidir.

Saçlar döküldükten sonra, saçların yeniden uzaması 3-6 ayı alacaktır.

Saçlarınızın her ay yaklaşık 1’er cm uzayacağını hesaplayabilirsiniz.

 

 

Saç Ekimi Sonrası Bakım

 

Saç ekiminden sonra yara kabukları dökülene kadar (8-9 gün) saç

yıkamalarına dikkat etmek gerekir. Yıkama esnasında şampuan saçın

her bölgesine eşit miktarda yayılır ve bastırmadan hafif dokunuşlarla

saç derisine masaj yapılarak uygulanır

 

Saçlar Ne Zaman Çıkar ?

 

Saç ekiminden 2 hafta sonra ekilen saçların gövdeleri dökülür, ancak

saç kökleri yerinde kalır ve kökler dinlenme evresine girer. Üç ay boyunca

ekilen saçlar dökülebilir. Saçlar, saç ekimi işleminden 3-4 ay sonra çıkar. Çıkma süreci 6-9 ay boyunca devam eder.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler !

 

– Doktorunuzun verdiği ilaçları muntazam alınız. – Tedavi sonrasındaki üç gün vücutça efor sarf ettirecek işlerden kaçınınız. – Tedavi sonrası 48 saat içerisinde alkol ve aspirin almayınız. – Başta herhangi bir şişme olmasını önlemek amacıyla soğutma tedavisi önermekteyiz. Bir buz torbası hazırlayınız ve alın bölgesinin üzerine 1 saat arayla 10’ar dakika ayakta veya oturarak uygulayınız. Bu işlemi tedavi sonrası 3 gün, günde bir kaç kez tekrar ediniz. Şişme hiç olmayabilir ancak olduğu takdirde lütfen endişe etmeyiniz. – Kontakt lens kullananlar alında doku şişliği olmuşsa bu geçene kadar lenslerini kullanmamalıdırlar.

 

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

 

İlk yıkama Operasyonun 3. günü yıkama yapılır. 10 gün boyunca her gün iki kez yıkama işlemine devam edilir.

 

Saçlarım Doğal Olur mu?

 

ÇİM ADAM GÖRÜNTÜSÜ BENDE OLACAK MI? – Doğal bir görünüm için doğal bir ön saç çizgisi çizilmelidir . – Doğal bir görünüm için saç ekilecek kanalların çok ince slitlerle ( 0.4-0.6 mm) açılması gerekmektedir. – Doğal bir görünüm için ekilen saçların yönü diğer saçlarla uyumlu olmalıdır.

 

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

 

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ:

 

Saç ekiminden en az 15 gün önce aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçların ve kullanıyorsanız vitamin grubu ilaçların kesilmesi gerekmektedir. Hastalıklarınız ile ilgili doktorunuza bilgi vermelisiniz. Alkol ve sigara kullanım miktarınızı mutlaka belirtmeniz gerekir. Operasyon öncesinde şampuan ile saçınızı yıkayınız, ek bir saç bakım ürünü kullanmayınız. Kıyafet olarak özellikle rahat giyip çıkarabileceğiniz bir gömlek yada tişört ile gelmenizi öneririz.

 

SAÇ EKİMİ SONRASI:

 

Saç ekimi sonrası ilk 1-2 gün hastanın yüzünde herhangi bir şişlik ve morluk oluşmaması için, sırt üstü yatması önerilir.

 

Saç Sıklığı

 

Ekilmiş saçların sıklığı saç ekim işleminin başarısını belirlemede önemli bir faktördür. Burada önemli olan, estetik açıdan yeterli saç sıklığının oluşturulmasıdır. Bazı kişilerde santimetrekare başına 30-40 foliküler üniteden daha azıyla doğal ve yoğun bir sonuç elde edilirken, bazılarının doğal bir yoğunluğa ulaşmak için santimetrekare başına 60-70 foliküler üniteden fazlasına ihtiyaç duyulabilir. Doğal görünümlü bir sonuç için foliküler ünitelerin yerleştirileceği kanalların nasıl ve hangi aletlerle açılacağı çok önemlidir. Diğer önemli faktör kanalların açılma yönünün diğer saçlarla uyumlu olmasıdır. Ve böylece ekilen saçlar diğer saçlarla aynı yönde çıkmış olur. Saçı içine yerleştirceğimiz kanal bir yandan mümkün olduğu kadar küçük olmalı, öte yandan da foliküler ünitenin büyüklüğüne uyacak kadar büyük olmalıdır. Böylece saç ekimi işleminden sonra köklerin beslenmesinde problem yaşanmaz.

 

FUE Yöntemi Nedir?

 

Saç Ekimi Yöntemleri :

 

1-Mikromotor FUE Yöntemi Lokal anestezik ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Foliküler ünite ekstraksiyon işlemi için özel olarak imal edilmiş, 0.70 ila 0.90 mm arasında çapı olan mikrocerrahi motor uçları kullanılır. . MIKRO MOTOR FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİM UYGULAMASININ BASAMAKLARI: 1- Saçınız tarafımızdan hastanede tıraş edilir. ( Kendinizin saç tıraşı olmanız gerek yoktur.) 2- Saç ekimine başlamadan önce doktorunuz elinize bir ayna verecektir, hangi bölgelere ekim yapılacağı, saçınızın ön çizgisinin nasıl olacağına dair bir çizim yaparak size tekrar bilgi verecektir. 3- Lokal anestezi ile uyuşturma yapılır. Saç alımı sırasında ağrı hissetmezsiniz. Ve saç ekimi sırasında uyanık olduğunuz için gazete okuyabilir ve televizyon seyredebilirsiniz. 4-Başınızın arka bölgesindeki saç kökleri micromotor ile tek tek toplanmaya başlanır. Toplanan kökler özel solüsyonlarla muhafaza edilmektedir. Ensede kesi yapılmadığı için dikiş izi olmaz. 5-Saç kökleri alındıktan sonra, doğal görünümü sağlamak için ince uçlu slitlerle saç kanalları açılır. Bu işlem sizin saç köklerinizin yönünü, sıklığını ve doğallığını belirleyecek olan işlemdir. 6- Saçın ekilmesi aşaması: Açılan saç kanallarına toplanan saç köklerinin tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlemde yine saç kök yönlerinize uygun olarak ekim yapılmakla beraber ekilen saçlar doğal olması için birli veya ikili gruplar halinde ekilir. 7- Saç ekimi bittikten sonra saçınızın arka bölgesine pansuman yapılacaktır, ekim yapılan bölge açık bırakılacaktır. 8- Doktorunuz size kullanacağınız ilaç ve şampuanlar için bir reçete verecektir. 9- Ekim sonrası hastanede kalmanıza gerek yoktur

 

Saç Dökülmesi Tedavileri Nelerdir?

 

Saç Dökülmesi Tedavileri Saç kayıplarının 4 şekilde tedavisi mevcuttur.: 1- İlaç Tedavisi 2- Saç Mezoterapisi 3- PRP 4- Saç Ekimi

2017 - HD Hair Clinic - Tüm Hakkı Saklıdır.